logo erkend museum logo KBC
 

Slotfeest Het Gulden Cabinet! Dat was gheselscap goet ende fyn

Zaterdag 01 en zondag 02 Juli 2017

 TeniersDorpsfeest 1920x1080

Het Gulden Cabinet, de schitterende samenwerking tussen het KMSKA en het Rockoxhuis, loopt helaas ten einde. Het was een mooi en deugdelijk huwelijk en dat mag gevierd worden! Houd daarom dit feestweekend vrij!

Verwacht u aan een tweedaagse vol met lezingen, muziek, rondleidingen (in en rond het museum), kinderanimatie, een boekenmarkt en als slot van de dag een 'Happy Hour'.

Programma Slotfeest zaterdag 1 juli 2017: 10-17u

10:30 uur            Kunstkuur (30 min)
                           Samen kijken naar en praten over 1 kunstwerk.
                           inschrijven

10:30 uur            Wandeling met gids : 'Op pad met Frans Snijders' (1:30 uur)
                           Deze wandeling start aan de Meirbrug (Ingang Boerentoren) en eindigt in het Rockoxhuis.
                           SorryVolzet3

10:30 uur            Debat met Prof. Dr. M Sellink, Dr. Till-Holger Borchert en Dr. Catherine de Zegher (45 min)
                           'Samenwerking tussen de Vlaamse kunstmusea, een midzomernachtsdroom?'
                           inschrijven                      

11:00 uur            Kunstkuur (30 min)
                           Samen kijken naar en praten over 1 kunstwerk.
                           inschrijven

11:30 uur            Muziekoptreden : 'Renaissance en 19de eeuwse muziek   (30 min)
                           Maarten Bernaerts - Harp.

11:30 uur            Kunstkuur (30 min)
                           Samen kijken naar en praten over 1 kunstwerk.
                           inschrijven

13:30 uur            Wandeling met gids : 'Op pad met Frans Snijders' (1:30 uur)
                           Deze wandeling start aan de Meirbrug (Ingang Boerentoren) en eindigt in het Rockoxhuis
                           SorryVolzet3

13:30 uur           Muziekoptreden : 'Renaissance en 19de eeuwse muziek   (30 min)
                          Maarten Bernaerts - Harp.

14:00 uur            Wandeling met gids : 'Op pad met Frans Snijders' (1:30 uur)
                           Deze wandeling start aan de Meirbrug (Ingang Boerentoren) en eindigt in het Rockoxhuis
                           SorryVolzet3

14:00 uur            Familieworkshop ism KMKSA  (2:00 uur) 
                           'Padvinders in het museum'  (volwassenen en kinderen 5-12 jaar)
                           Ontdek samen met je familie de wonderen van de natuur op oude schilderijen en in de museumtuin.
                           De gids neemt je vervolgens mee naar het atelier om zelf te experimenteren met het schilderen van bossen en stapelen van stenen.
                           inschrijven

15:00 uur            Muziekoptreden : 'Renaissance en 19de eeuwse muziek   (30 min)
                           Maarten Bernaerts - Harp.

16:00 uur            Happy hour met Cava en fruitsap.

17:00 uur            Einduur - doven van de lichten - afscheidswoord.

Doorlopend boekenmarkt met oude boeken/postkaarten uit de collecties van het KMKSA en Museum Rockox.  Op is op!

Tussen 12 en 17u staat er een ijskar voor aan het Museum - gratis ijsje voor elke bezoeker.

  

Programma Slotfeest zondag 2 juli 2017: 10-17u

10:30 uur            Lezing door Nico Van Hout : 'Van Luchtkasteel tot Kunstpaleis, de realisatie van het Gulden Cabinet. Een terugblik'  (30 min).
                           inschrijven

10:30 uur            Wandeling met gids : 'Op pad met Frans Snijders' (1:30 uur)
                           Deze wandeling start aan de Meirbrug (Ingang Boerentoren) en eindigt in het Rockoxhuis.
                           SorryVolzet3

10:30 uur            Rondleiding met gids : 'Highlights in Het Gulden Cabinet'  (45 min). 
                           SorryVolzet3    

11:15 uur            Muziekoptreden : 'Renaissancemuziek'  (30 min) 
                           Ruben Claus, Goedele Moons en Zoe Vanhellemont - Virginaal, Blokfluit, en Cornet. 
 
11:15 uur            Rondleiding met gids : 'Highlights in Het Gulden Cabinet' (45 min)  
                           SorryVolzet3

13:30 uur            Wandeling met gids : 'Op pad met Frans Snijders' (1:30 uur)
                           Deze wandeling start aan de Meirbrug (Ingang Boerentoren) en eindigt in het Rockoxhuis.
                           SorryVolzet3

14:00 uur            Muziekoptreden : 'Renaissancemuziek'  (30 min) 
                           Ruben Claus, Goedele Moons en Zoe Vanhellemont - Virginaal, Blokfluit, en Cornet.

14:30 uur            Lezing door Hildegard Van de Velde : 'Het Snijders & Rockoxhuis, 17de eeuwse huismusea' (30 min) 
                           inschrijven     

14:30 uur            Tekenworkshop : 'Blad, steen, papier, een workshop door Jongbloed!' (1:30uur)
                           Een expo vol landschappen én een verborgen tuin met kruiden, bloemen en bijtjes in de drukke stad.
                           Jongbloed! Nodigt je uit om al die indrukken met potlood vast te leggen. 
                           Vol inspiratie vereeuwigen we onze mooiste botanische ontwerpen op een tote bag. (leeftijd : 16+)
                           inschrijven

15:00 uur            Muziekoptreden : 'Renaissancemuziek'  (30 min) 
                           Ruben Claus, Goedele Moons en Zoe Vanhellemont - Virginaal, Blokfluit, en Cornet.  

16:00 uur            Happy hour met Cava en fruitsap.

                           Prijsuitreiking van de Instagramwedstrijd Jongbloed!
                           3 maanden lang lanceerde Jongbloed! foto-opdrachten. Vandaag zetten we de winnaar in de bloemetjes.

17:00 uur:           Einduur - doven van de lichten - afscheidswoord

Doorlopend boekenmarkt met oude boeken/postkaarten uit de collecties van het KMKSA en Museum Rockox.  Op is op!

Tussen 12 en 17u staat er een ijskar voor aan het Museum - gratis ijsje voor elke bezoeker.

 

Iedereen Welkom!  Toegang Gratis.